Ako bolo na otvorených želovských pivniciach dňa 29.8.2020?
Napriek ťažkej dobe sme videli úsmev na tvárach ľudí. To je pre nás najdôležitejšie. Počuť že naše údolie navštívili hostia zo Svidníka, Pezinka, Poľska, Anglicka bolo niečo neskutočné. Vážime si to a dúfame že sa cítili dobre u nás. Veríme že o rok pripravíme našu akciu ešte lepšie a aj zopár ďalších pivníc otvoríme. Nedovolili nám to hygienické obmedzenia ako aj ďalšie aktivity. Ale nám to nevadí - dodržiavali sme čo nám bolo odporúčané a za odmenu sme videli spokojných ľudí - koniec koncov robíme to pre nich. ĎAKUJEME.
Zopár fotiek od fotografa Martin Schmidt - Fotoateliér Veľký Krtíš 


Degustácia Sauvignonu s Tomášom Šajgalom na Youtube

Ako osláviť 1.máj? Spolu s nami o 19:00 hod na Youtube.

Jednoducho s nami z domu v papučiach a fľašou Sauvignonu 2018. Všetko potrebné info nájdete v priloženej pozvánke a link na youtube kanál nájdete tu: 

https://www.youtube.com/user/MrSajgal 
Peknú zábavu prajeme.  


Víno spája ľudí...

Víno a syr patria k sebe. Jedno dopĺňa druhé a preto sme spojili naše vína so syrmi z Farmy lavella. Svoje produkty vyrábajú rovnako ako my naturálnou metódou. Spoznali sme sa na akcii deň otvorených želovských pivníc a tam sme si padli do oka. Prvú spoločnú degustáciu sme mali vo Veľkom Krtíši v Bailando Caffe. Naša druhá spoločná degustácia bola v Karpaty Slovakia / Lučenec a už teraz rozmýšľame kam zamierime najbližšie.  A ako to na našich degustáciach vyzerá? Je tam živo a veselo - viď fotoreportáž. 
Ďakujeme
Napísali o nás:

Nemať veľké oči
Jedna vec je víno vyrobiť, druhá aj predať. „Chodíme po rôznych degustáciách, naše víno ponúkajú už vo viacerých obchodoch zameraných sa na prírodné produkty. Teší ma, že drvivá väčšina ľudí, čo ochutnali naše vínka, sa vracia. Netlačíme ale na pílu, všetko chce čas a hlavne víno ho potrebuje,“ rozvážne hľadí vinár do budúcna, uvedomujúci si, že pustenie sa strmhlav do podnikania je rizikové a menšími krokmi sa dá niekedy zájsť ďalej. Verí v to, že kvalitu si možno ťažšie, ale predsa ľudia vždy nájdu.....

Celý článok nájdete tu:
https://mynovohrad.sme.sk/c/22267649/k-vinu-pricuchol-v-izraeli-snazi-sa-ho-robit-naturalne.html29.-30.11.2019 budeme v Trenčíne

Privezieme naše naturálne vína do Trenčína a predstavíme ich na výstave Vinum Laugarício. Veríme že aj tu nájdeme priaznivcov naturálnych vín.21.11.2019 nás môžete stretnúť vo vinotéke La Vigne / Banská Bystrica

Predegustujeme spolu naturálne vínka od ročníka 2017 až po mladé vína 

ročníka 2019.
Degustovať budeme:
Chardonnay 2019 mladé víno
Muller Thurgau 2018 suché
Muškát Moravský 2018 suché
Sauvignon Blanc 2018 suché
Sauvignon Blanc 2017 polosuché
Devín 2017 polosuché
Frankovka modrá 2018 suché
Prinesieme so sebou aj bonusové vína na koštovku.
Nájdete nás aj na sociálnych sieťach

Ak sa zaujímate o život v malom vinárstve tak nás môžete sledovať aj na sociálnych sieťach

Facebook

zwinery.sk & Pivnica Zwinery
a
Instagram

zwinery.sk


Tam sa toho dozviete omnoho viac.
Ďakujeme a na zdravie !


devin19jpg

Devín 2019 je už v sudoch

Prvé hrozno z ročníka 2019 sme spracovali Devín. Cukornatosť sme merali po zomletí a ukázalo nám 23´NM - paráda. S láskou sme ho nechali pospať na šupkách a vyprešovali. No a samozrejme ho pokrstil jeho starší brat Devín z ročníka 2017. Takže veľa zdaru a tešíme sa až začneš bublotať.

chjpg

Rulandské šedé a Chardonnay z ročníka 2019 už bubluje.

Zdá sa nám že hrozno je zdravšie ako minulý rok a tak sa už teraz tešíme na vína. Chardonnay bude mať vyššiu kyselinku a rulandské šedé nám pôjde asi do ružova tak máme o prácu menej popracovať na roséčku :)


rjpg

Rulandské šedé 2019 nám ide do ružova.

Kto povedal že ružové sa robí len z modrého hrozna? Šeďáka sme nechali 12 hodín na šupkách a hľa bude roséčko. Takéto rosé sme už ochutnali od kolegov vinárov a naozaj je to lahôdka. Tak sa nechajme prekvapiť.


IMG_0005jpg

8.6.2019 Goral Wine Festival

Z krásneho podujatia sme si priviezli striebro a bronz - veľmi nás to prekvapilo a zároveň potešilo.
Muller Thurgau Natural 2018 - striebro
Muškát Moravský Natural 2018 - bronz
Ďakujeme a na zdravie!

othello-festival-vina-2019png

5.7.2019 Othello festival

S veľkou radosťou sme prijali pozvanie na prvý ročník vínneho festivalu Othello, ktorý sa odohral priamo v uličkách starej vinohradníckej štvrte Horný Ohaj vo Vrábľoch, asi 20 kilometrov od Nitry. Bol to horúci deň a zároveň fantastický vďaka návštevníkom a kolegom z vinárskej brandže.

IMG_1088-2jpg

10.8.2019 Dni obce Želovce

Naša pivnica sa nachádza v údolí želovských pivníc a preto sme v Želovciach ako doma. Preto sme nesmeli chýbať na dňoch obce Želovce. Bol to príjemne strávený deň.


7cc6e851-944f-43c8-ab53-f2e007ae440bjpg

My sme za korok !

V našich vínach nájdete korkový uzáver firmy  Amorim. NEUTROCORK je najnovšia technická zátka novej generácie a je vytvorená z prírodného korku s najnovšími technológiami. Vyznačujúca sa veľkou štrukturálnou stabilitou, ktorá vyplýva z kompozície mikrokorkovej granuly. 

DSC_0622JPG

4.5.2019 bola aj naša pivnica otvorená na Dni otvorených 

želovských pivníc 2019

Veľmi pekne ďakujeme každému kto sa u nás zastavil a ochutnal vínka z našej pivnice. Bolo veľmi príjemné vidieť koľko ľudí sa zaujímalo o miesto kde sa nachádza aj naša pivnica. Už teraz sa tešíme na 2.ročník v roku 2020.

zivevinajpg

Živé vína 2019

19.5.2019 sme predstavili naše vína v starej tržnici v Bratislave. Konkurencia bola obrovská a tešíme sa že aj naše vína si našli svojich vínomilcov. Ak nás pozvú tak určite prídeme aj v roku 2020, tešíme sa na všetkých.